Premiery kinowe – 18.09.2015 r.

Subiektywna premiera tygodnia:

Młodość / La giovinezza (2015), reż. Paolo Sorrentino
Młodość

Obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Jane Fonda, Paul Dano
Filmweb: 8,2 (1 325 głosów)
IMDb: 7,2 (2 720 głosów)
Rotten Tomatoes: 86%
Metacritic: 78/100

Z opisu dystrybutora (Gutek Film):
„Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.”


Pozostałe premiery:

Więzień labiryntu: Próby ognia / Maze Runner: The Scorch Trials (2015), reż. Wes Ball
Maze Runner

Obsada: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario, Aidan Gillen
Filmweb: 7,4 (1 056 głosów)
IMDb: 7,2 (10 450 głosów)
Rotten Tomatoes: 49%
Metacritic: 43/100

Z opisu dystrybutora (Imperial CinePix):
„Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko – najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać – chyba, że chce się być więźniem do końca życia.”


Everest (2015), reż. Baltasar Kormákur

everest

Obsada: Jason Clarke, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Robin Wright
Filmweb: 7,7 (1 583 głosy)
IMDb: 7,5 (5 858 głosów)
Rotten Tomatoes: 72%
Metacritic: 64/100

Z opisu filmu (www.kinoteka.pl):
„Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.”


Anatomia zła (2015), reż. Jacek Bromski

anatomia

Obsada: Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn
Filmweb: 5,9 (198 głosów)
Oceny z recenzji:
6/10, Filmweb.pl (goo.gl/aJ0tHk)
4/6, Polityka (goo.gl/wmNzKO)
3/10, film.interia.pl (goo.gl/qMfqx1)

Z opisu dystrybutora (Kino Świat):
„Najnowszy film zdobywcy Złotych Lwów – Jacka Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na „rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia”. Fabuła „Anatomii zła” przywołuje najgłośniejsze, nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat. W rolach głównych – laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orła za kreację w „Rysie” Krzysztof Stroiński, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i nagrody za debiut festiwalu w Gdyni Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem”) oraz Piotr Głowacki („Bogowie”), Andrzej Seweryn („Różyczka”), Łukasz Simlat („Pani z przedszkola”) i Michalina Olszańska („Jack Strong”) i Anna Dereszowska („Lejdis”). Za zdjęcia do „Anatomii zła” odpowiada Michał Englert, laureat FPFF w Gdyni i festiwalu Sundance („Nieulotne”). Autorem muzyki jest nagradzany kompozytor i producent muzyczny Ludek Drizhal („Uwikłanie”, „Śmiertelna wyliczanka”). Premiera filmu odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie w Konkursie Głównym imprezy „Anatomia zła” powalczy o najważniejsze nagrody.”


Czy naprawdę wierzysz? / Do You Believe? (2015), reż. Jon GunnCzy narp

Obsada: Sean Astin, Mira Sorvino, Alexa PenaVega, Delroy Lindo
Filmweb: 7,3 (514 głosów)
IMDb: 5,5 (3 514 głosów)
Rotten Tomatoes: 18%
Metacritic: 22/100

Z opisu dystrybutora (Kino Świat):
„Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.”


Głos Sokurowa / Sokurovin ääni (2014), reż. Leena Kilpeläinen
głos

Obsada: Aleksander Sokurow
Filmweb: 6,2 (8 głosów)
IMDb: 6,8 (15 głosów)

Z opisu dystrybutora (Bomba Film):
„Aleksandr Sokurow to człowiek-instytucja współczesnej kinematografii rosyjskiej. Od początku swej przygody z filmem – niepokorny, mający swoje zdanie nie tylko w kwestiach związanych ze sztuką filmową. Jego szerokie spojrzenie na pracę filmowca, zataczające kręgi filozoficzne i społeczne, historyczne i polityczne jest przedmiotem dokumentalnego eseju Kilpeläinen. Niegdyś Sokurow był solą w oku komunistów, dziś otwarcie krytykuje Władimira Putina. Jak twierdzi – Rosja za 20 lat będzie zupełnie inna. Choć jeszcze nie wiadomo jaka. GŁOSU SOKUROWA warto posłuchać – jak zresztą każdego, który jest tak zreflektowany i analityczny, szczery i prawdziwie mądry, wyważony i do gruntu humanistyczny.”


Klub włóczykijów (2015), reż. Tomasz Szafrański

klub

Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Karolak, Bogdan Kalus

Filmweb: 8,2 (30 głosów)

7/10, Filmweb.pl (http://goo.gl/gvccfE)
7/10, film.wp.pl (http://goo.gl/zf7LPv)
7/10, naekranie.pl (http://goo.gl/l9CxpI)

Z opisu dystrybutora (Forum Film Poland):
„Klub włóczykijów” to wielka komediowa przygoda dla całej rodziny, oparta na lekturze szkolnej Edmunda Niziurskiego, autora „Sposobu na Alcybiadesa”. W obsadzie znaleźli się Tomasz Karolak (serial „Rodzinka.pl, „Listy do M.”) oraz Wojciech Mecwaldowski („Jak się pozbyć cellulitu”).
Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!”

Stan ocen/ głosów na 19.09.2015 r., godz. 19:30

Dodaj komentarz